Klára Hošinská

Cestovatelská duše a nadšenec pro fotografii


Ahoj, děkuji že jste si ke mě našli cestu... 
dovolte mi prozradit něco málo o sobě.
Poprvé jsem vzala fotoaparát do ruky v roce 2013, kdy jsem se rozhodla odjet za hranice svého komfortu a cestovat. USA a spoustu atraktivních míst, které jsem spatřila mě přesvědčili o tom, že si je chci zaznamenat a uchovat na památku. Od té doby už jsem fotoaparát nepustila z ruky a je to můj nepostradatelný parťák. 

Zamilovala jsem se .. do cestování, přírody, detailů...  
a užívám si každé volné chvilky, kdy se mohu zastavit a prožít přítomné okamžiky.


Po mých návratech mě postupně přátelé a kamarádi stále žádali o zaznamenání jejich životních příběhů. Od cestovatelských portrétů, snímků do rodinného alba, těhotenských fotek, novorozenců, lásky až po focení svatebního dne.
 A tak jsem zkoušela, technice moc nerozuměla, ale lidé měli z odevzdaných fotek radost a ta se jako boomerangem obracela a poháněla mě kupředu. 
Čas plynul a já jsem se především věnovala svým hlavním zaměstnáním. Nejprve jsem zakotvila v cestovním ruchu a pracovala pro naši leteckou společnost. Po covidu jsem se nově našla v oblasti personalistiky a marketingu v rodinné společnosti, která vyrábí atypické palety do celého světa. Fotografie mě stále doprovázela jako vedlejší činnosti a já jsem měla tak svobodně možnost vyzkoušet několik různých typům focení.
Ale máme tady rok 2023, už je tomu 10 let, co jsem se nahlédla do světa fotografie. A protože život nečeká, rozhodli jsme se s přítelem www.salamista.cz vydat se opět na cesty. Za poznáním, návratem ke své volné kreativní tvorbě a načerpáním nových podnětů a zkušeností, které se nám doma nikdy neztratí. 
Aktuálně tedy zdravím z Nového Zélandu! :-)
        Absolvované 
                            workshopy...

Origins Workshop
Základy focení jídla na denním světle:  Marie Bartošová
Mentoring : Patrik Hácha 
Mentoring: Aneta Příbová
Mentoring: Eliška Kubíková
Kafíčko s @terezen 
Mentoring: Marek Sybal
Capturing happiness workshop - Dalibora Bijelic